Aktualitet, 5 Dhjetor 2022, 12:11

Befasojnë serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të mallkuar lojtarët tanë

XING

Befasojnë serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për

Zvicra arriti të fitojë ndaj Serbisë në një ndeshje tepër të mrekullueshme, ku protagonist me një gol ishte Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka u cilësua si lojtari më i mirë i ndeshjes. Mirëpo serbët në një emision televiziv kanë habitur me deklaratën e tyre.

“Zvicra ka paguar magjistare për të mallkuar lojtarët e Serbisë. Ata kanë dy magjistare shqiptare, të tjerët janë afrikane. Secila prej magjistareve paguhet me 10 milionë dollarë”, është thënë gjatë emisionit, video e cila është bërë virale.