Aktualitet, 30 Mars 2023, 21:47

Tërmet i fuqishëm 'shkund' Kilin, ja sa ishte magnituda

XING

Tërmet i fuqishëm 'shkund' Kilin, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 94 kilometra në jugperëndim të qytetit dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Burimi: ABC News